Author: Alberta Kamenica

Përmbledhja javore Çelësi: Punësimet, real estate, makinat dhe mobiljet për shtëpi- Qershor

Kjo është rubrika e re nga Gazeta Çelësi. Përmbledhja javore Çelësi e punëve, real estate, makinave dhe mobiljeve për shtëpi. 3 njoftime për secilën kategori. Të qenit zgjedhja juaj e parë, na obligon të vijojmë të jemi edhe zgjidhja juaj më e mirë! Regjistrohu këtu dhe merr përmbledhjen javore në email tënd. Punësohu FARMACIST/E FARMATECH Shpk kërkon të punësojë. Me Provim Shteti. Ofrohet pagesë e kënaqshme. Pozicione të lira në farmaci me orar të plotë dhe turne të alternuara. Kontratë e rregullt pune sipas kodit në fuqi. AGJENT SHITJESH Nga La Puglia Tirana. Të ketë eksperiencë pune në shitje. Njohës i gjuhës:...

Read More

Suksesi i nismës “Solidaritet përballë pandemisë”

Të enjten e javës së kaluar në kohë rekord lançuam nismën Biznesi shqiptar solidarizohet me popullin shqiptar. Nisma”Solidaritet përballë pandemisë” Kjo hapësirë unike i mundëson çdo qytetari dhe familje shqiptare të informohet dhe përfitojë nga shtëpia të gjitha ofertat e solidaritetit të bizneseve shqiptare që kanë zgjedhur të gjenden pranë e të ofrojnë mbështetje për lehtësimin e këtyre ditëve të vështira. Ne nuk mund të bëjmë dot gjëra të mëdha, vetëm gjëra të vogla me dashuri të madhe. -Nënë Tereza Një numër gjithnjë në rritje biznesesh janë solidarizuar dhe i janë bashkuar iniciativës që në ditët e para, mbi...

Read More

Si ta shesësh shtëpinë brënda 30 ditëve?

Kur dëshironi të shisni shtëpinë , Gazeta Celësi është miku juaj më i mirë . Nëse bëhet si duhet marketimi i shtëpisë tuaj , do keni si rezultat një shitje të suksesshme dhe të shpejtë. Nëse po e pyet veten, “Pse nuk po e shes shtëpinë time?”, nuk je vetëm. Por nëse ka kaluar kohë dhe nuk po merrni rezultatin që prisnit , tre arsyet më të zakonshme pse shtëpia juaj nuk po shitet janë gjendja e tregut të pasurive të paluajtshme lokale , vendndodhja jo e preferuar dhe cmimi që ju kërkoni ta shisni mund të jetë i...

Read More

Sot është Dita Ndërkombëtare e Librit

A e dini se sot festohet në mbarë botën Dita Ndërkombëtare e Librit. Pse pikërisht sot? Ideja e përkujtimit të Ditës Botërore të librit e ka origjinën e vet në Spanjë, në zonën e Katalonjës, ku atij që blinte një libër i dhurohej edhe një trëndafil. 23 Prilli është shpallur si Dita Botërore e Librit më 15 Nëntor të 1995, me një rezolutë të UNESCO-s, pasi u morën në konsideratë faktet se libri ka qenë, historikisht, instrumenti më i fuqishëm i shpërndarjes së njohurive dhe mjeti më efikas për të siguruar ruajtjen e këtyre njohurive, se çdo nismë për promovimin e...

Read More

Pas suksesit të Çelësit, Ylli Sula krijon e-Learning, kurse online që të përgatisin për punësim

Intervista e mëposhtme është publikuar fillimisht te Shqiptarja.com. Fillesa gjithmonë ka qenë gazeta Çelësi, produkti i parë 21 vite më parë. Na rezultoi që ne kishim në gazetë deri 350 oferta pune në javë të botuara nga kompani të vogla, të mesme dhe të mëdha që kërkonin punonjës. Z. Sula ju porsa keni lançuar platformën e-learning UNIPRO BALKAN ACADEMY? Çfarë ofron ajo? Në fillim të muajit mars të këtij viti lançuam platformën UNIPRO BALKAN ACADEMY e cila po funksionon aktualisht me 10 kurse me audio dhe video italisht të titruara në shqip. Përpara se të nisnim me hedhjen e...

Read More