Month: September 2018

Me IG Shopping ju mund të kryeni blerje edhe në instagram

Aplikacioni më i ri i blerjeve do të quhet “IG Shopping” dhe do t’ju mundësojë tregtarëve dhe markave të promovojnë dhe shesin mallrat e tyre.  Aplikacioni ende po përgatitet dhe mund të ketë një afat kohor për nisjen ose testimin e mundshëm të tij.  Përmes tij përdoruesit mund të shfletojnë dhe blejnë produkte në vetëm disa klikime. Me rritjen e shitjeve dhe blerjeve online krijimi i këtij aplikacioni vetëm për blerje mund të ndihmojë për të bindur më shumë biznese të kenë një prani në Instagram ose një aplikacion për blerje të Instagram. Instagram prezantoi një eksperiencë blerjeje në aplikacion...

Read More

Samsung vs Apple në tregun global të telefonave

Për të gjithë ju që jeni “të fiksuar” dhe përdorues të rregullt të Samsung ju njoftojmë se sipas një raporti të fundit të botuar nga Newzoo Samsung ka mundur Apple në shitjet globale të telefonave. Globalisht, në qershor të vitit 2018 kishte 3.6 miliardë telefon aktiv në përdorim, ndër që Samsung ishte firma më popullore në botë për telefona, me 893 milionë pajisje aktive dhe një pjesë të tregut prej 27%. Avantazhi i Samsung është kryesisht për shkak të përzgjedhjes së pajisjeve të lira të kompanisë, të cilat janë të përshtatshme në tregjet në zhvillim si India. Apple vjen në vendin e...

Read More

Apple Watch 4 është ora inteligjente numër një në botë

Apple Watch 4 nuk është vetëm numri një i orëve të mençura në botë, por është ora numër një sipas deklaratës së CEO-s i Apple Tim Cook. Falë dizajnit të saj të ri pa korniza dhe zëvendësimit të pullës me regjione të ndjeshme në prekje, seria e re e Apple Watch rrit madhësinë e saj të fytyrës nga 40mm dhe 44mm. Kjo orë është ‘një kujdestar inteligjent për shëndetin tuaj”.  Apple Watch 4 ka një elektrokardiogram të ndërtuar, të aprovuar nga FDA, zbulimin e rënies së rrahjeve, thirrje emergjente dhe më shumë. Ora e re ka një ekran më të...

Read More

Jahti LY 650 së shpejti do t’i hyjë rrugëve ujore

Prodhuesi japonez, që gjithmonë është përpjekur që të sjellë inovacione në makina, tani ka ndërtuar LY 650, me të cilin do t’i hyjë rrugëve ujore. Jahti i ri është i gjatë 20 metra dhe ka gjashtë metra gjerësi. Arkitektët e LY 650, janë frymëzuar prej Lexus Sport Yacht Concept me 12 metra, i cili për herë të parë u paraqit gjatë vitit të kaluar. Modeli që mbeti vetëm si koncept, i cili parashikohej të punonte me motorin 5.0-litra V8, tashmë do të përdoret edhe te jahti i ri. Eksterieri i LY 650 është kompletuar prej makinave më të mira në Lexus,...

Read More

BMW X7 do të lançohet gjatë tetorit në Paris Motor Show

Sipas parashikimeve X7 do të prezantohej gjatë nëntorit të Los Angeles, por lajmi i ri është shumë më i mirë. The Driver ka bërë të ditur, se ky model do të prezantohet gjatë tetorit në Paris Motor Show. Prodhuesit gjerman nuk po i pritet të hyjë në segmentin e veturave SUV të mëdha me këtë model të ri. Dimensionet gjigante dhe forma e gjatë e pjesës së përparme, kanë ngjallur debate të mëdha si nga kritika ashtu edhe prej publikut. Ende nuk dihet nëse  X7 do të ketë version hibrid apo tërësisht elektrik, sipas pretendimeve të BMW-së, që të përmbushë qëllimet e...

Read More
  • 1
  • 2