Njihuni me Pocophone F1, një telefon me një procesor Qualcomm Snapdragon 845, një ekran 6.2 inç me 2246 x 1080 pikselë, me mbështetjen e hapjes përmes njohjes së fytyrës dhe një çmim fillestar prej $ 300.

Telefoni i fundit i kompanisë Xiaomi mund të jetë shembulli më i mirë deri më sot. Prej kohësh kjo kompani ka pasur reputacion për ofrimin e telefonave të mesëm me specifika të nivelit të lartë, por telefoni i fundit i kompanisë mund të jetë shembulli më i mirë deri më sot. Kompania madje ngriti një markë të re vetëm për të.

Pocophone F1 bëhet telefoni më i përballueshëm me një çip Snapdragon 845 deri më sot. Xiaomi planifikon të zbulojë hollësitë globale të çmimeve dhe disponueshmërisë më 27 gusht.