Month: August 2018

Zbuloni tre modelet e reja të Iphone që priten të dalin në shtator

Apple do të vazhdojë të zbulojë tre modele të reja iPhone në shtator në format e iPhone X Plus gjigant, iPhone X të rifreskuar dhe iPhone-in e ri LCD. Ndërsa iPhone X Plus pritet të ketë një ekran gjigant OLED prej 6.5 inç dhe potencialisht një kamera me tre lente, iPhone X me 5.8 inç duhet të jetë më shumë një rifreskim me një përmirësim të fuqisë procesuese. Modeli i tretë është ende në pritje. Apple mund të ketë një vonesë në iPhone-in e saj të volitshëm me ekran 6.1 inç. Sipas firmës analitike GBH Insights, kjo mund të jetë...

Read More

Porsche Project Gold nuk i lejohet drejtimi në rrugë

Me përpunimin e stilit të vjetër të eksterierit, ngjyrën e arit, motorin e fuqishëm dhe enterierin luksoz, kjo është Porsche më e mira që është lançuar deri më tani. Lançimi u bë në Pebble Beach në versionin Project Gold, që është përpunim i gjeneratës 933 për Shekullin XIX. Ky model ka një të metë,  nuk është legal drejtimi i tij për rrugë. Kjo makinë mund të drejtohet vetëm nëpër pista, pasi është e ndaluar në rrugë legale. E tëra ka të bëjë me gazrat që emeton, si dhe zhurmën, që është mbi normat e lejuara. Lëshon shumë gazra dhe zhurmë, kështu që nuk...

Read More

Pocophone F1 tani mund të blihet edhe në Shqipëri

Pocophone F1 mund të mos jetë shumë elegant, por  ka mjaft specifika mbreslënëse, duke përdorur procesorin Snapdragon 845 të Qualcomm, i cili do të çiftëzohet me 6GB ose 8GB RAM. Telefoni ka një ekran LCD me madhësi 6,18 inç 1080p IPS dhe sensorë të dyfishtë kamerash në pjesën e prapme, të përbërë nga një 12MP dhe një sensor 5MP, ndërsa kamera frontale është një njësi prej 20MP. Telefoni do të ketë një port USB Type-C për ngarkim dhe do të mundësohet nga një bateri 4, 000mAh. Pocophone F1 vjen nga një markë e re, e cila është një degë...

Read More

Mesazhet tuaja private ruhen në arkivë te Google Drive

Kompania ka pranuar se mesazhet nuk janë të mbrojtura nga enkriptimi, që mund të thotë se janë më të lehtë që të thyhen nga hakerët. Mesazhet nuk mbrohen nga enkriptimi në të dy anët dërgues dhe marrës në Google Drive. Kjo deklaratë u bë nga vetë Whats app. Hakerët, policët apo madje edhe spiunët e qeverisë mund të kenë qasje në të dhënat private nëse ata kanë fituar qasje në llogarinë e dikujt të Google Drive. Mirëpo ju mund ta fikni funksionin e arkivit duke shkuar në rubrikën opsione dhe duke zgjedhur biseda/chats dhe pastaj chats backup. Të gjitha...

Read More

McLaren 600 LT lançohet këtë të diel në Pebble Beach

McLaren 600 LT do të shfaqet neser gjatë organizimit automobilistik në Pebble Beach. Kjo super makinë është bazuar në modelin 570S, por i ka 90 kilogramë më pak, ndërsa makina me 3.0-litra V8 prodhon 592 kuajfuqi. Me çmim fillestar prej 240 dollarëve, të blerit e një modeli 600LT është një eksperiencë e veçantë, sepse i përket një edicionit të limituar. Modeli 600LT është i fundit në linjën e McLaren, që është shumë më i lehtë se të tjerat dhe i fokusuar në pistë garash. Për një kohë të gjatë, prodhuesi britanik McLaren, ka dhënë detaje të ndryshme, ndërsa e ka...

Read More