Month: May 2017

Si të postoni një njoftim tek portali i ri i Gazeta Çelësi?

Gazeta Çelësi i jep mundësinë çdo individi apo biznesi të postoj njoftimet për prona, makina, oferta pune, shërbime e shumë të tjera. Zbuloni sesi: 1- Klikoni në http://www.gazetacelesi.al/   2- Përzgjidhni rubrikën ku dëshironi të vendosni njoftimin tuaj dhe plotësoni të gjitha të dhënat e nevojshme për ta bërë sa më të plotë njoftimin.   *Mbasi të keni plotësuar të gjitha të dhënat duhet të konfirmoni pozicionin në hartë dhe të vazhdoni me publikimin e njoftimit. 3- Për të vazhduar me publikimin e njoftimit duhet të logohesh tek faqa. Nëse je i logur vendos username dhe passwordin, nësë jo, rregjistrohu. 4- Për...

Read More

Disa këshilla si të shesësh shtëpinë

Duhet ditur që shumica e shtëpive (apartamenteve) në shitje janë mbi çmimin e tyre te vërtetë. Me kalimin e kohës duke qëndruar në treg pa u shitur pronarët e shtëpive e ulin çmimin derisa arrin çmimin e vërtetë.Ju mund të rrisni probabilitetin e shitjes së shtëpisë apo banesës tuaj në një kohë të arsyeshme duke ndjekur këshilat e mëposhtëme: Fol dhe vendos çmim për shtëpinë tënde. Shiko shtëpitë që janë në shitje në atë çmim dhe në atë zonë. Bëje shtëpinë tënde të gatëshme për shitje. Nxiti njerëzit që ta blejnë shtëpinë tënde dhe mos u bëj indiferent. Bëhu...

Read More

Punët më të paguara dhe më të kërkuara në ditët e sotme

Po kërkoni për një punë që ka treg pune dhe page shumë të lartë? Më poshtë publikohet një listë e analizuar nga Glass door për tregun boteror nga ku vijnë edhe tendecat globale për punën. Nga lista vihet re që punët më të paguara janë në fushën e teknologjisë dhe kujdesit shëndetësor, të ndjekura nga financa, juridiku etj. Shumë nga punët e listuara në listë kërkojnë një nivel të lartë edukimi dhe eksperience, ndërsa punë të tjera mund të kërkojnë më pak. Lista Fizikant – Paga mesatare bazë 212,270 $ Menaxher Farmaceutike – Paga mesatare bazë 131,099 $ Arkitekt...

Read More

Ngjyra më e preferuar për makina është … e bardha

Një furnizues i ngjyrave në ShBA ka thënë se e bardha ka qenë ngjyra supreme e makinave gjatë 8 viteve të fundit. SIpas Axalta Coating Systems, nga vitit 2001 deri në vitin 2005, argjendi ishte ngjyra numër një e makinave. Vitin e shkuar, e bardha ishte ngjyra më e përhapur në Azi, Evropë dhe Amerikën Jugore. Rikthimi në fuqi i ngjyrës së bardhë te makinat, lidhet edhe me teknologjinë më të fundit. Për shembull marka prestigjioze si Apple e bënë të bardhën një ngjyrë shumë të preferuar përsëri. Për më tepër, duket se makinat e bardha janë më të...

Read More

10 këshilla për një Cv të përkryer

Ne duhet të kujdesemi që Cv-ja jonë të shkëlqejë dhe të dallohet nga të tjerat! Por, si ta bëjmë këtë? Më poshtë gjeni 10 këshilla të cila do të të ndihmojnë të arrish qëllimin. 1. Ji vetvetja Para se të filloni të shkruani CV-në tuaj është shumë me rëndësi të identifikoni aftësitë dhe vizionin tuaj. Jo vetëm se shoku juaj ka theksuar në CV deklarata klishe si: “punëtor në grup”, “komunikativ” apo “ aftësi për të zgjidhur problemet” duhet që edhe ju ta bëni këtë. Ju duhet të identifikoni aftësitë të cilat realisht i posedoni dhe të tregoni se...

Read More