Month: November 2018

Ja cilët janë fituesit në Mbrëmjen Gala të Çmimeve Kult 2018

Fituesit në Mbrëmjen Gala të Çmimeve KULT 2018 Ky ishte Edicioni i 14-të i Çmimeve Kult. Mbrëmja Gala e këtij viti, ashtu siç ishte premtuar solli plot surpriza; nga tapeti i kuq, të ftuarit, juritë, fituesit, skenografia që këtë herë vinte ndryshe, të gjithë këto e bënë mbrëmjen akoma më magjike. Fituesit ishin ajka e Mbrëmjes Gala, sigurisht sepse e gjithë kjo bëhet për ta. Mbrëmja Gala e Çmimeve Kult 2018 këtë herë u drejtua nga showman-i Salsano Rrapi, i cili me batutat e tij e bëri mbrëmjen më magjike. Devis Xherahu ngriti sallën në këmbë me performancën e...

Read More

Mbrëmja Gala Çmimet KULT 2018, sot ora 20:00 në Klan Plus

Mos harroni sonte mbrëma në orën 20:00 çojeni televizorin në Klan Plus. Do të fillojë transmetimi i Mbrëmjes Gala të Çmimeve Kult. Do të keni mundësi të shihni artistë e VIP-a që kalojë mbi tapetin e kuq. Shumë surpriza e të ftuar na presin. Kështu që mos e humbisni këtë mbrëmje e cila padyshim do të jetë fantastike.  Të nominuarit “Arti pamor”  Të nominuarit “Përkthimi i Vitit”  Të nominuarit ” Libri Artistik”  Të nominuarit “Libri studimor”  Të nominuarit “Instrumenstisti i Vitit”  Të nominuarit “Filmi Kult”  Të nominuarit “Balerini i Vitit”  Të nominuar “Regjia e Vitit”  Të nominuar “Aktori i...

Read More

Çmimet Kult 2018, Mbrëmja Gala sjell 66 artistë të nominuar dhe 12 Çmime speciale

Më datë 21 Nëntor, në Edicionin e 14-të vit, Akademia Kult sjell mbrëmjen e madhe të ndarjes së “Çmimeve Kult”, të vetmet çmime kombëtare vjetore për fushat më përfaqësuese të artit dhe kulturës shqiptare. Emrat më të spikatur dhe më elitarë, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë pamorë, gazetarë dhe figura të ekranit do të përshkojnë tapetin e kuq të Çmimeve Kult. Për Çmimet Kult 2018 janë 66 artistë të nominuar për 11 çmime të mëdha. Në këtë edicion rikthehet çmimi për filmin më të mirë shqiptar me 6...

Read More

Librat që duhen lexuar patjetër një herë në jetë

Sot është dita e parë e Panairit 21 të librit “Tirana 2018” dhe ju do të hutoheni mes titujave të librave pafund dhe shtëpive të ndryshme botuese. Për të mos humbur në botën e librave dhe rrëmujës së madhe të njerëzve të etur për dije dhe “oferta” ne po ju rikujtojmë disa tituj që nuk dalin ndonjëherë nga “moda”. Janë ata libra që ndihmojnë në të kuptuarit e identitetit tuaj, krijimin e pikëpamjeve të shumta dhe padyshim ju pasurojnë fjalorin tuaj. Nuk mjafton një jetë për të lexuar gjithë librat që janë në botë. Këto kryevepra botërore do të...

Read More

Si duhet ta përdorni parfumin tuaj që aroma të zgjat sa më gjatë?

Të gjithë dëshirojmë që lëkura jonë apo vetë ne të mbajmë një aromë të veçantë, unike dhe që të zgjas sa më shumë.  Për këtë ne investojmë duke blerë parfume të shtrenjtë të markave të ndryshme, megjithatë blerja e parfumeve të shtrenjtë nuk na siguron se aroma do të mbajë gjatë. Për të patur sukses me parfumin tuaj ju duhet të keni parasysh disa këshilla: Vendosini parfumet tuaja në vendin e duhur, largojini nga tualeti dhe vendet me lagështirë. Vendet e ngrohta ndikojnë negativisht në cilësinë e aromës së parfumit. Kështu që mbajini parfumet tuaja në dhomë. Përdorini parfumin...

Read More
  • 1
  • 2