Month: May 2018

Transformohet Mercedes AMG GT në një makinë me 825 kuaj fuqi

Mercedes AMG GT, ka qenë një ndër veturat më të kërkuara edhe pse ka patur disa pasardhës pas saj. Kërkesat për të ishin të vazhdueshme, ndërsa askush nuk kishte kërkesa për transformim. RENNtech ka bërë një transformim të mahnitshëm, duke e kthyer makinën në një ‘bishë’. Inxhinierët kanë planifikuar ndryshime për ta bërë këtë model akoma më të fuqishëm. Në këtë model është vendosur një motor i fuqishëm që prodhon 825 fuqi dhe jo vetëm. Janë bërë edhe disa hapje për hyrje e ajrit, në pjesën e përparme dhe disa prerje në pjesët anësore, që ta prenë ajrin sa më...

Read More

Iphone mund të përdoret si celës dere me IOS 12

Apple së shpejti do të zbulojë gjeneratën e ardhshme të sistemit operativ iPhone në formën e iOS 12 i cili, me sa duket, do të ndryshojë iPhone në zëvendësimet kryesore. Ky ndryshim do të lejojë përdorimin më të gjerë dhe më të zgjuar të sistemit NFC pa kontakt. Sistemet e tanishme shpesh përdorin Bluetooth dhe mund të lejojnë përdorim të ngjashëm, por kërkojnë që aplikacioni të jetë i hapur në telefonin tuaj – gjë që e mposht objektin e përdorimit për të bërë më të lehtë dyert e hapjes. NFC-ja e re do të jetë në gjendje të punojë me aplikacione...

Read More

Samsung prezanton modelin e ri Samsung Galaxy J6 2018

Samsung Galaxy J6 kombinon një ekran Super Amoled Infinity që bazohet në dizajnin kryesor të trashëgimisë Samsung, me karakteristika të tjera komode duke përfshirë një skaner të pasëm për gjurmët e gishtërinjve, duke e bërë smartfonin më elegant dhe më praktik të linjës Galaxy J. Ky model përmban një ekran 5,6″ Super AMOLED Infinity, një element kryesor i trashëgimisë së smartfonëve Galaxy që ofron ngjyra të qarta dhe të gjalla. Ekrani Infinity siguron një eksperiencë të pabesueshme dhe të pandërprerë të shikimit kinematik, ndërsa ngjyrat e pasura e bëjnë shikimin e filmave dhe luajtjen e lojërave në pajisje më...

Read More

BMW X5 2019 është bërë gati për çdo terren të vështirë!

Për të gjithë ju të apasionuarit e makinave dhe adhuruesit e modelit gjerman, modeli i ri që do të lançohet këtë vit është testuar nga rrugët e ngrira deri te dunat e shkretëtirës. Prodhuesi gjerman Bmw thotë se ky model i ri është bërë gati për çdo terren të vështirë. Gjenerata e katërt e kësaj makine SUV, fillimisht është testuar në pistat e garave, për të vazhduar më pas me rrugë malore të mbuluara nga akulli, pjesët malore, dunat e shkretëtirës dhe nëpër shtretër të lumenjve. Udhëtarët do ndjehen mirë dhe komod, pavarësisht ku është duke kaluar makina. Në...

Read More

Njihuni me funksionet e reja të facebook!

Karakteristikat e reja të facebook përfshijnë postimet me zë, arkivin e tregimeve dhe disa funksione të ruajtjes në Cloud. Janë shtuar tre funksione të reja për aplikacionin që do t’i ndihmojnë përdoruesit “të krijojnë dhe ruajnë kujtimet” në një mënyrë më efektive. Përdoruesve do t’iu ofrohet një mundësi për të mbajtur një foto ose video direkt në llogarinë e tyre në Facebook. Kjo do të jetë e dobishme për buxhetimin e përdoruesve që kanë hapësirë të kufizuar të ruajtjes në pajisjet e tyre. Të gjitha fotot dhe skedarët video të ruajtura në seksionin e kamerës në Facebook do të...

Read More